GARANTİ KOŞULLARI VE İŞLEYİŞİ

1) Her ürünün kendi sayfası içerisinde bulunan “Standart Hizmetler” sekmesinde ilgili ürünün garanti süresi yazmaktadır. Garanti süresi, ürünün tarafınıza teslim edildiği andan itibaren başlamaktadır ve süre sonunda sona ermektedir. Satıcı ve tüketici, garanti süresi içerisinde, aşağıda belirtilen koşulları bildiğini ve bu koşullara uyacağını taahhüt etmektedir.
2) Tüm ürünlerin garanti süresinin, ilgili ürünün sayfasında “Standart Hizmetler” sekmesinde belirtilmesi firmamız sorumluluğundadır ve bu süre üründen ürüne değişiklik gösterebilmektedir.
    2-a) Standart Hizmetler sekmesinde garanti süresi belirtilmemiş olan ürünlerde tarafımızca garanti verilmemektedir. Garanti süresi belirtilmemiş olan ürünlerde (teslim tarihinden itibaren geçerli olan 14 günlük cayma hakkı hariç) meydana gelen arızalar/sorunlar nedeniyle firmamız sorumlu tutulamayacaktır.
    2-b) Standart Hizmetler sekmesinde garanti süresi belirtilmiş olan ürünlerde, garanti süresi içerisinde, üretim kaynaklı tüm arızalarda, fatura üzerinde bulunan satıcı adresine, ürünün faturası ve üründeki sorunu belirten açıklama yazınız ile birlikte gönderebilirsiniz. Gönderim yapmadan önce mutlaka “Canlı Destek” veya “WhatsApp Bilgi Hattı” üzerinden müşteri temsilcilerimize bilgi veriniz.
3) Ürünlerin, garanti süresi içerisinde tamirinin/onarımının ücretsiz bir şekilde yapılabilmesi için kullanıcı hatasının olmaması gerekmektedir. Kullanıcı hatasından kaynaklı kırılma, çizilme, kuvvet uygulayarak hasar verme, nem/rutubet alma, kurcalama ve orijinal dizaynını bozma, aşırı sıcağa veya soğuğa maruz bırakma, ürüne zarar verecek kimyasal maddeler ile silme, aşırı ıslaklığa maruz bırakma gibi durumlarda firmamız ücretsiz bir şekilde tamir/onarım yapmamaktadır.
    3-a) Garanti süresi içerisinde, satın almış olduğunuz ürünün tamirinin/onarımının tarafımızca ücretsiz bir şekilde yapılabilmesi ve sorununun giderilebilmesi için ürünü işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olmanız gerekmektedir.
    3-b) Satın almış olduğunuz ve tarafınıza teslimatı yapılmış olan ürünün, garanti süresi içerisinde (tarafımıza başvurulmadan/bilgi verilmeden) başka kişiler/firmalarca tamiri/onarımı yapılmış ve bu durum firmamız tarafından anlaşılmış ise tüketici, kendisine verilen garanti süresinden muaf kalmış olacaktır ve ilgili ürünün garantisi geçersiz kalacaktır.
    3-c) Garanti süresi içerisinde, tamiri/onarımı yapılmak üzere tarafımıza gönderilecek olan ürünlerin, anlaşmalı firmamız olan “Kargo” aracılığı ile “Karşı Ödemeli” olarak ve kargo görevlisine “Anlaşma Numaramız” verilerek gönderilmesi gerekmektedir. Anlaşmalı kargo firmamız dışında karşı ödemeli olarak gönderilen kargolar tarafımızdan teslim alınmamaktadır. (Kargo harici firmalar ile gönderim yapmak zorunda kaldığınız durumlarda ise ürünü “Gönderici/Peşin Ödemeli” olarak tarafımıza gönderebilirsiniz.)
    3-d) Yukarıda belirtilen garanti koşullarını eksiksiz tamamlayan ve tarafımızca tamiri/onarımı yapılmış ürünlerin tüketiciye tekrar gönderimi, anlaşmalı firmamız olan “Kargo” aracılığı ile, kargo ücreti tarafımızca karşılanarak yapılmaktadır.
    3-e) Yukarıda belirtilen garanti koşullarını eksiksiz tamamlayan ve tamiri/onarımı yapılmak üzere tarafımıza gönderilen ürünlerin onarım/tamir süresi azami 30 iş günüdür. Bu süre onarılan/tamir edilen ürüne göre değişiklik gösterebilmektedir.
    3-f) Onarımı/tamiri bitmiş ürünler tarafınıza ulaştırılmak üzere, en geç 5 iş günü içerisinde “Kargo” firmasına teslim edilmektedir.
    3-g) Garanti uygulaması sırasında değiştirilen, tamir edilen veya onarılan malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.

İADE & DEĞİŞİM KOŞULLARI VE İŞLEYİŞİ

1) Sipariş ettiğiniz ve teslimatı yapılmış olan tüm ürünleri, teslim aldığınız andan itibaren 14 güç içinde (kullanıcı hatası kaynaklı durumlar haricinde) cayma hakkınızı kullanarak ücretsiz bir şekilde iade edebilirsiniz. Kullanıcı hatası kaynaklı durumlar madde 1-a’da belirtilmiştir.
    1-a) Kırılma, çizilme, kuvvet uygulayarak hasar vermek suretiyle tekrar satışının imkansızlaşması, nem/rutubet alma, kurcalama ve orijinal dizaynını bozma, aşırı sıcağa veya soğuğa maruz bırakma, ürüne zarar verecek kimyasal maddeler ile silme, aşırı ıslaklığa maruz bırakma, varsa orijinal kutusuna/ambalajına hasar verme gibi durumlar kullanıcı hatası olarak kabul edilmektedir ve bu durumlarda iade/değişim mümkün olmamaktadır.
    1-b) İlgili ürünü teslim aldığınız andan itibaren 14 gün içinde, cayma hakkınızı kullanarak, iade veya değişim talebinde bulunmanız durumunda gelen/giden kargo ücretleri tarafımızca karşılanacaktır. (Bu durum garantili/garantisiz ürün fark etmeksizin geçerlidir.)
    1-c) Tarafınıza teslim edilen ürünlerin iadesini veya değişimini talep edebilmeniz için ürünün ticari vasfını yitirmemiş olması (tekrar satılabilir durumda olması), varsa ambalajının korunmuş, verilen aksesuarlarının tam ve tüm ürün içeriğinin eksiksiz olması gerekmektedir.
    1-d) Tarafınıza teslim edilen ürünleri iade etmek ya da değiştirmek istediğinizde, mutlaka anlaşmalı kargo firmamız olan “Kargo” aracılığı ile “Karşı Ödemeli” olarak ve kargo görevlisine “Anlaşma Numaramızı” vererek göndermeniz gerekmektedir. Anlaşmalı kargo firmamız dışında karşı ödemeli olarak gönderilen kargolar tarafımızdan teslim alınmamaktadır. (Kargo harici firmalar ile gönderim yapmak zorunda kaldığınız durumlarda ise ürünü “Gönderici/Peşin Ödemeli” olarak tarafımıza gönderebilirsiniz.)
    1-e) İadesi veya değişimi istenen ilgili ürün tarafımıza ulaştıktan sonra teknik ekibimiz tarafından incelenmektedir. İnceleme süresi maksimum 10 iş günüdür. Yapılan inceleme sonucunda müşterinin madde 1-a’da belirtilen herhangi bir kusurunun olmadığı, ürünün ticari vasfını yitirmediği (tekrar satılabilir durumda olduğu), varsa ambalajının korunduğu, verilen aksesuarlarının tam ve tüm ürün içeriğinin eksiksiz olduğu kesinleşirse, iade talepleri için ücret iadesi en geç 10 iş günü içerisinde tarafınıza yapılacaktır. Değişim talepleri için ise bu süre en geç 14 iş günüdür.